מצלמות רפלקס הן המצלמות הטובות ביותר
צילום: דיוגינס
צילום: דיוגינסSLR - DSLR מצלמת רפלקס
מצלמת רפלקס בעוצמית אחת (באנגלית: Single Lens Reflex) או בשמה הנפוץ SLR, היא משפחת מצלמות שמיועדות למקצוענים ולחובבי צילום. מצלמות רפלקס דיגיטליות נהוג לכנות - Digital Single Lens Reflex או בקיצור DSLR. מצלמת ריפלקס דיגיטלית היא בעלת מבנה דומה מאוד למצלמת רפלקס לפילם, אך חיישן אור דיגיטלי מחליף את סרט הצילום. חיישן המצלמה גדול יותר מאשר במצלמות דיגיטליות זולות יותר, ורוחבו וגובהו הם כשני שליש ממידותיו של פילם. השימוש בחיישן גדול משפר במידה ניכרת את איכות התמונה.

ההבדלים בין מצלמות רפלקס למצלמות דיגיטליות אחרות
אפשרות להחליף עדשות
לעדשה יש תפקיד חשוב מאוד בצילום. יש תמונות שלא ניתן לבצע באיכות הראויה ללא עדשה מתאימה וכאן מגיע היתרון המרכזי של מצלמות הרפלקס. במצלמת רפלקס DSLR אין הגבלה לעדשה שמגיעה עם המצלמה. ניתן לפרק ולהרכיב עדשות שונות המאפשרות לצלם בזוויות, במרחקים, ובתנאי תאורה שונים לפי תוצאות הצילום הרצויות.

שליטה ידנית ורחבה על הגדרות הצילום
במצלמת רפלקס DSLR ניתן לשלוט ידנית על הגדרות הצילום כגון: גודל הצמצם, מהירות התריס, זמן החשיפה, פיצויי אור וכדומה. כמו כן, טווח הגדרות הצילום במצלמות רפלקס מקצועיות יהיה גדול יותר - דבר שיאפשר לנו לקבל תמונות טובות גם בתנאי צילום קשים עם תאורה נמוכה.

מהירות צילום גבוהה
מצלמות רפלקס הן מצלמות מהירות יותר - ניתן לצלם מספר תמונות בשניה אחת - דבר המתאים לצילום אובייקטים בתנועה כגון צילומי ספורט מקצועיים, מרוצים, משחקי כדור, ילדים בתנועה וכדומה.

רזולוציה גבוהה יותר
מצלמות רפלקס מציעות רזולוציה גבוהה יותר המאפשרת תמונות חדות יותר ופיתוח והדפסה על משטחים גדולים יותר ללא גרעיניות.

אפקטים בצילום
מצלמות
עדשות
טיפים ועוד